Jdi na obsah Jdi na menu
 


Janské Lázně

Janské Lázně, významné lázeňské město a centrum sportovně-rekreačních aktivit, jsou vstupní branou východních Krkonoš. Lyžařský areál Černá hora – Janské Lázně prochází v současné době dynamickým rozvojem, v rámci kategorizace lyžařských středisek České republiky se zařadil na 2. místo v České republice.

Terény pro sjezdové lyžování se nachází na jižních až jihovýchodních svazích Černé a sousední Světlé hory. Lyžaři mají k dispozici 2 lanové dráhy a 13 lyžařských vleků různých typů a délek. Skiareál disponuje novou 8-mi místnou kabinkovou lanovou dráhou. Jedná se o jedinou lanovku tohoto druhu v České republice. Sjezdové tratě areálu patří k nejdelším v Čechách, dosahující délky až 3km. Hlavní sjezdové tratě jsou vybaveny zařízením na výrobu technického sněhu. Lyžařské terény jsou vhodné rovněž pro rodiny s dětmi, protože jsou v areálu sjezdové tratě od „cvičných luk“ až po náročné sjezdovky. Pro běžkaře je pravidelně strojově upravováno 50km tratí, sáňkaři mohou vyzkoušet 3,5km dlouhou „Černohorskou sáňkařskou cestu“.

 Janské Lázně is an important spa and the centre of sport and holiday activities. It is the entry to the eastern part of Krkonoše (the Giant Mountains). There is a dynamic development in the Ski area Černá hora – Janské Lázně now. The ski area was classified the 2nd best in the Czech Republic.

Fields for downhill running are situated on southern and south-eastern slopes of Černá hora and nearby Světlá hora. Skiers can use 2 cable railways and 13 tows of different types and lengths. The ski area has a new 8-seat cabin cableway. It is the only cableway of this type in the Czech Republic. Up to 3 km long downhill courses in the area belong to the longest in the Czech Republic.

 
 

Fotografie